FIRA PÅSK I VRIGSTAD

Fira påsken 2023 på mysiga Best Western Hotel Vrigstad. Kom och njut av påskpynt i härliga färger och former i kombination med god mat och dryck. Vi har något som passar alla i familjen, stor som liten. Ta chansen och lyxa till det lite extra och bjud med dig släkt och vänner och ta en tur till oss i Vrigstad. Vi har öppet hela påskhelgen och har en bred variation av smaker att erbjuda mellan Långfredagen och Annandag påsk.

PÅSKMENY

Kom och njut av en härlig påskmeny hos oss i Vrigstad. Vår köksmästare Arjen har satt ihop en välkomponerad trerättersmeny med fräscha härliga smaker som hör påsken till. 

Påskmenyn serveras i mysiga Restaurang Småland långfredagen den 7 april samt påskdagen den 9 april mellan kl 12-16 och och kostar 345kr / person.
Barn äter för halva priset (upp till 12 år).

LÅT OSS PRESENTERA VÅR FANTASTISKA MENY

Förrätt
Husets laxtartar med kaprismajonnäs och machésallad toppad med Blå kongochips
****
Huvudrätt Örtstekt majskycklingbröst med Pommes Anna, färsk broccoli och grönpepparsås
****
Dessert
Elins påskdessert 

Vänligen ring och boka på 0382 - 57 50 80 eller mejla restaurang@hotelvrigstad.se

PÅSKBORD I VRIGSTAD

Njut av ett härligt påskbord på självaste Påskafton lördagen den 8 april kl 13-15, i klassisk tappning.

PRIS 420 kr / person
Barn äter för halva priset (upp till 12 år).


ANNANDAG PÅSK

Annandag påsk håller Restaurang Bull's öppet mellan kl 12-16 och serverar då fantastiska rätter från sin Expressmeny.

På kvällen håller restaurangen stängt.

Hotellpaket

För närvarande finns inga erbjudanden.
Each Best Western® branded hotel is independently owned and operated. © 2002-2023 Best Western International, Inc. All rights reserved.
Integritets och Cookie policy
Genom att du besöker och använder vår hemsida eller dess tjänster förstår du och accepterar hur vi hanterar dina personuppgifter enligt vår integritetspolicy.